Niedługo nowa odsłona strony...

Jest grupa ludzi, która tym światem rządzi i kupa ludzi, która niestety się z tym godzi i garstka ludzi, która stoi twardo murem. Ich głównym celem, rozpracować władzy sferę, zwrócić Tobie uwagę, byś też tworzył przeciwwagę (...)

Radio Fabryka audycje

W 120 minut dookoła winyla
radio fabrykaRadia Fabryka "W 120 min dookoła vinyla" to audycja, której można wysłuchać w lokalnym radiu "Fabryka" w każdy poniedziałek w godz 19-21. Prezenterzy "Musi" i "Berwi" starają się propagować "prawdziwą" muzykę Hip Hop puszczając kawałki od najstarszych do najnowszych oraz omawiając to co najlepsze w kulturze HH.
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca wracamy do korzeni tej niepowtarzalnej muzyki, w kolejny ,prezentujemy nasz rodzimy rap, a w ostatni będziemy współtworzyć liste wszechczasów wraz z naszymi słuchaczami.Serdecznie zapraszamy!!

"W 120 min dookoła vinyla" is a every monday show (7-9 pm. GMT+01:00) presented by "Musi" and "Berwi" in local radio from Tczew (Poland). We play only real Hip Hop and Funk - lots of underground and classic's. Check this out!!

Jak się to zaczeło?
Musi był gościem w tczewskim Radiu Fabryka. Brał udział w audycji na temat hip-hopu pomiędzy laikiem (Basia Jackiewicz), a praktykiem. Wszystko wyszło na tyle dobrze, że dostał propozycję prowadzenia cyklicznej audycji hip-hopowej na falach tego radia.Po niecałym roku dołączył do niego "Berwi".

Kontakt z prowadzącymi w trakcie trwania audycji: GG 8003345

Pobierz plik (ilość pobrań: 1713)

ARCHIWUM - Ras Luta - Wroakland Mixtape - Bert w studiu
Pobierz plik (ilość pobrań: 984)

ARCHIWUM - Wywiad z L.U.C. i Wu -Tang story część pierwsza
Pobierz plik (ilość pobrań: 910)

ARCHIWUM - Asfalt records
Pobierz plik (ilość pobrań: 945)

ARCHIWUM - Numer raz
Pierwsza część audycji poświęcona płycie Numer Raz "Ludzie maszyny i słowa",druga produkcjom "Asfalt records".
Pobierz plik (ilość pobrań: 981)

Spike Lee
W najbliższej audycji przeanalizujemy utwory , które zdobiły ścieżki dźwiękowe filmów tego wspaniałego artysty jakim jest Spike Lee. Początek 19.

Fisz - kiedyś i teraz
Dziś kolejna audycja w Radiu Fabryka a tematem będzie twórczość jednego z najbardziej utalentowanych artystów w kraju - Fisz-a.Usłyszyma nagrania od "RHX skład-u" w którym Fisz zaczynał po "Męską muzykę" - płytę którą stworzył wraz ze swoim ojcem i bratem.

Środa, 9 września - Pete Philly & Perquisite
Pete Philly & PerquisiteW najbliższym wydaniu W 60 minut dookoła vinyla o godzinie 18 w środę zabrzmi Holenderski hip-hop z najwyższej półki. Pete Philly & Perquisite to dawka żywych instrumentów i wspaniałego flow prosto z Amsterdamu.

24 kwiecień - Lauryn Hill
Lauryn HillW najbliższej audycji o godzinie 18 Lauryn Hill i jej wielki talent.

środa 01.04.2009 Grand Agent
W najbliższej audycji posluchamy utworów z plyty Grand Agenta Adult Contemporary , ktorą w całości wyprodukował OSTR. Start godzina 18.

Środa 25.03. Debiuty w radiu u Dj Stretch Armstronga 25.03.2009
W najbliższej audycji posłuchamy artystów , którzy debiutowali w radiowej audycji Dj Stretch Armstronga. Dj ma na imię Adrian i jest polskiego pochodzenia. Debiutowali u niego Nas, Biggie, Big Punisher i wielu wielu innych. Start 18.

Więcej w archiwum

Środa, 11 marca 2009 - Crossovery hip-hopu i RnB
W najbliższej audycji o godzinie 18 posłuchamy crossoverów hip-hopu i RnB. Usłyszymy kooperacje Mc's z takimi artystami jak Kc&Jojo, Nate Dogg, Jaheim i innymi.

Wtorek, 3 marca 2009 - Łódź
W najbliższej audycji o godzinie 18 posłuchamy utworów z 9 poprzednich płyt wspaniałego łódzkiego artysty.

Wtorek, 17 luty 2009 - Historia się pisze
W najbliższej audycji posłuchamy numerów, które nawiązują do wydarzeń historycznych mających dużą notę patriotyzmu. Początek godzina 17.

Wtorek, 03 luty 2009 - Bleiz
Materiał Bleiza w ciepłych klimatach Grill Funku. Dodatkowo konkurs do wygrania płyta Bleiza z autografem. Jara Cie G Funk sprawdź Grill Funk.

Wtorek, 27 stycznia 2009 - Def Jam
Produkcje z jednej z największych wytwórni płytowych Def Jam. Od LL Cool J po DMX'a i innych .

Wtorek, 20 stycznia 2009 - Juice
Legendarna ścieżka dźwiękowa z filmu Juice. Powrót do klasyki.

Wtorek, 6 stycznia 2009 - Imprezowo
Posłuchaliśmy utworów, które zawierają typowo imprezową tematykę. PCP, PWRD, Jay'a-Z, Snoop Dogg'a i wielu innych.

Wtorek, 23 grudnia 2008 - Guru, Jazzmatazz
Mieszanka hip-hopu i jazzu, czyli Jazzmatazz w wykonaniu legendarnego Bostońskiego rapera Guru.

Wtorek, 16 grudnia 2008 - Fokus
Długo oczekiwany solowy materiał Fokusa. Podróż po elektronicznej dawce bitów i wspaniałym flow o godzinie 17.

Wtorek, 9 grudnia 2008 - DMX
Audycja została poświęcona życiu i twórczości rapera DMX. Godzina 17.00

Wtorek, 2 grudnia 2008 - Kto pierwszy ten...
Kto był pierwszy z danym bitem. Nie raz zdarzyło się wam słyszeć utwory z tymi samymi samplami jak np. All Eyez On Me 2Paca i Street Dreams Nas'a. Posłuchaliśmy sobie właśnie takich perełek. Pobierz plik (ilość pobrań: 1008)

Wtorek, 25 listopad 2008 - Mr. Slow Flow
Usłyszeliśmy twórczość Mr. Slow Flow'a czyli członka Dilated Peoples Evidence'a. Skupiliśmy się na jego pierwszym solowym albumie Weatherman Lp oraz nowej epce Layover. Pobierz plik (ilość pobrań: 1081)

Wtorek, 18 listopad 2008 - KRS One
Życie i twórczość KRS One. Start godzina 17.

Wtorek, 4 listopad 2008 - Pete Rock
Pod lupą twórczość jednego z najbardziej kreatywnych producentów w historii - Pete Rock'a. Na jego bitach usłyszeliśmy takich artystów jak: Cl Smoot, Kurupt, Inspectah Deck, Reakwon, Mc Eiht i wiele innych.

Wtorek, 28 października 2008 - Snoop Dogg (część 2)
Przyjrzeliśmy się karierze jednego z największych Mc w historii Hip-Hopu. W części 2 skupiliśmy się na kolejnych poczynaniach Snoopa. Pobierz plik (ilość pobrań: 1367)

Wtorek, 21 października 2008 - Snoop Dogg (część 1)
W audycji przyjrzeliśmy się karierze jednego z największych Mc w historii Hip-Hopu. W części 1 skupimy się na 4 pierwszych albumach Snoopa. Pobierz plik (ilość pobrań: 1392)

Wtorek, 14 października 2008 - Skee-Lo
Tematem audycji była twórczość Skee-Lo rapera, którego większość zna z świetnie przyjętego singla "I wish". Singiel ten zwojował listy przebojów na całym świecie w połowie lat 90. Posłuchamy utworów z jego dwóch płyt. Start godzina 17. Pobierz plik (ilość pobrań: 1154)

Wtorek, 07 października 2008 - wywiad z Berwim
W tej audycji porozmawiałem sobie z Berwim o muzyce i nie tylko. Totalny spontan. Pobierz plik (ilość pobrań: 1380)

Wtorek, 30 września 2008 - Molesta Ewenement Przedpremierowo
Zapoznaliśmy się z najnowszym materiałem legendarnego squadu Molesta Ewenement.

Wtorek, 23 września 2008 - Koncertowe wykonania
Usłyszeliśmy koncertowe wykonania bardzo dobrze znanych nam utworów. Między innymi 2Pac'a, Cypress Hill i O.S.T.R. Start godzina 17:00. Pobierz plik (ilość pobrań: 1078)

Wtorek, 16 września 2008 - eMc
Formacja EMC, w skład której wchodzą Masta Ace, Punchline, Wordsworth i Stricklin. Pobierz plik (ilość pobrań: 1184)

Wtorek, 2 września 2008 - Ras Ziut
W tej audycji porozmawiałem sobie z Ras Ziute'm o muzyce i nie tylko. Pobierz plik (ilość pobrań: 1301)

Wtorek, 19 sierpnia 2008 - Indy a Wich
W tej audycji z okazji zbliżającego się Hip-Hop Kemp przedstawiłem wam czeski duet dj, raper - czyli Indy a Wich. Posłuchaliśmy utworów z ich wspaniałego albumu Hadej Kto...

Wtorek, 29 lipca 2008 - vinyl, strona B
W audycji usłyszeliśmy utwory bardzo dobrze nam znane ale jednak trochę w zmienionej formie. Ze stron B, remixy takich utworów jak I Got 5 On It (Da Luniz), Doggy Dogg World (Snoop Doggy Dogg), Oh My God ( A Tribe Called Quest) i wiele innych.

Wtorek, 22 lipca 2008 - NAS, część 2
W audycji posłuchaliśmy pozostałych utworów jednego z najlepszych Mc's wschodniego wybrzeża Nas'a. Od klasycznego Illmatic po Hip-Hop is Dead.

Wtorek, 15 lipca 2008 - NAS, część 1
W audycji posłuchaliśmy utworów jednego z najlepszych Mc's wschodniego wybrzeża Nas'a. Od klasycznego Illmatic po Hip-Hop is Dead.

Wtorek, 8 lipca 2008 - dobry letni melanż
Usłyszeliśmy porcję kawałków, które nadają się na letnią jazdę furą, wyjazd na urlop poprostu dobry letni melanż. Usłyszeliśmy tracki od takich mc jak Warren G, Mase, Intoksynator, 2cztery7, Lost Boyz i wiele innych. Wtorek godzina 17.

Wtorek, 17 czerwca 2008 - 2Pac - część 2
Tematem audycji były życie i twórczość największego rapera w historii 2Pac'a. Usłyszeliśmy fakty biograficzne oraz mnóstwo tracków z początku jego kariery. Pobierz plik (ilość pobrań: 1479)

Wtorek, 10 czerwca 2008 - 2Pac - część 1
Tematem audycji były życie i twórczość największego rapera w historii 2Pac'a. Usłyszeliśmy fakty biograficzne oraz mnóstwo tracków z początku jego kariery. Część 1 wtorek godzina 17:00. Pobierz plik (ilość pobrań: 1491)

Wtorek, 3 czerwca 2008 - 600V
Przyjrzeliśmy się sylwetce najbardziej zasłużonego producenta polskiej sceny DJ V.O.L.T. później 600V. Usłyszeliśmy produkcje Mystic Molesty, Stereofonii, V.E.T.O., WYP 3 i wielu innych. Wtorek, godzina 17:00. Pobierz plik (ilość pobrań: 978)

Wtorek, 27 maja 2008 - porcja klasycznych tracków
Porcja klasycznych tracków od takich wyjadaczy jak Big Daddy Kane, Sir Mix-A-Lot, Ice T i wiele innych. Pobierz plik (ilość pobrań: 1005)

Wtorek, 13 maja 2008 - podziemie USA
Tematem audycji była twórczość podziemnej sceny Stanów Zjednoczonych. W iście antymainstreamowej audycji usłyszyliśmy Blaq Poet, NYG'Z, Little Vic, Shyheim, Termanology i wiele innych artystów, którzy nawijają pod bity Dj Premiera. Wtorek godzina 17:00 tylko w Radiu Fabryka. Pobierz plik (ilość pobrań: 1071)

Wtorek, 6 maja 2008 - producenci
Tematem audycji była twórczość wspaniałych producentów, którzy na stałe wpisali się do historii hip-hopu. Usłyszyliśmy produkcje Dj Jazzy Jeffa, Pete Rock'a, J dilli, Marley Marla i innych. Godzina 17. Radio Fabryka! Pobierz plik (ilość pobrań: 1132)

Wtorek, 22 kwietnia 2008 - korzenie i inspiracje
Tematem audycji były korzenie i inspiracje, czyli utwory artystów, z których czerpał hip-hop, między innymi James Brown, Rick James, Roger Troutman, Isle Brothers i inni. Pobierz plik (ilość pobrań: 834)

Wtorek, 8 kwietnia 2008 - Jay-Z
Tematem audycji była twórczość Jay'a-Z gwiazdy tegorocznej edycji Heineken OpenAir Festiwal. Pobierz plik (ilość pobrań: 1195)

Wtorek, 1 kwietnia 2008 - CEO Death Row Records
Tematem audycji była postać legendarnego CEO Death Row Records Suge Knighta. Czytane były fragmenty książki Will Travel - The Spectacular Rise and Fall of Death Row Records w tłumaczeniu Piotra Studzińskiego przeplatane klasycznymi trackami tej legendarnej wytwórni. Pobierz plik (ilość pobrań: 851)

Wtorek, 25 marca 2008 - Brahu
Gościem najbliższej audycji będzie Brahu - trójmiejski mc i producent. Pobierz plik (ilość pobrań: 957)

Wtorek, 18 marca 2008 - Tego nie usłyszysz w komercyjnych mediach
Tematem audycji były postacie, których słuchamy, cenimy, ale nie zobaczymy i usłyszymy w komercyjnych mediach. Usłyszymy utwory The Perceptionists, Sporty Thievz, Tragedy Khadafi i wiele innych. Pobierz plik (ilość pobrań: 906)

Wtorek, 11 marca 2008 - A Tribe Called Quest
Tematem audycji była twórczość legendarnej grupy A Tribe Called Quest. Usłyszymy wiele niezapomnianych utworów przepełnionych wspaniałym flow i bitami z duszą. Pobierz plik (ilość pobrań: 880)

Wtorek, 4 marca 2008 - Kolaboracje hip-hopu z Dancehallem, Reggae
Tematem audycji były kolaboracje hip-hopu z Dancehallem bądź Reggae, czyli raperzy i nawijacze w wspólnych kawałkach. Usłyszymy między innymi Krumb Snatcha, Ice T, Fugees, WWO, Das Efx i wiele innych. Pobierz plik (ilość pobrań: 907)

Wtorek, 26 luty 2008 - Wzgórze Ya-Pa 3
Tematem audycji była twórczość ekipy, która wpłynęła bardzo mocno na Polską scenę hip-hop i jej słuchaczy. Wzgórze Ya-Pa 3, kieleccy pionierzy stylu wkraczają do akcji... Podróż kilkanaście lat wstecz. Pobierz plik (ilość pobrań: 822)

Wtorek, 19 luty 2008 - One hit wonders
Tematem tej audycji byli "One hit wonders". Są to artyści, którzy zabłysnęli jednym hitem i zniknęli, albo nie radzili już sobie tak dobrze w późniejszych latach - jak, np. wspomniany tutaj z obrazka MC Hammer. Pobierz plik (ilość pobrań: 601)

Wtorek, 12 luty 2008 - Rymujący Mc
Tematem audycji byli rymujący producenci czyli Mc, którzy równie dobrze radzą sobie z produkcją bitów, czyli OSTR, Pete Rock, Black Milk, Brahu i inni. Pobierz plik (ilość pobrań: 679)

Wtorek, 5 luty 2008 - Płeć piękna na mikrofonie
Tematem audycji była płeć piękna na mikrofonie czyli postacie pokroju Queen Latifah, Bahamadia, Missy Elliot i wiele innych. Pobierz plik (ilość pobrań: 743)

Wtorek, 29 stycznia 2008 - DJ Premier
Tematem audycji była twórczość Dj Premiera. Przedstawiłem jego współpracę z takimi raperami jak Jeru The Damaja, O.C., Mos Def, Rakim itd. Pobierz plik (ilość pobrań: 880)

Wtorek, 22 stycznia 2008 - Soundtrack
Motywem przewodnim tej audycji był soundtrack. Usłyszyliście mnóstwo klasycznych tracków, które zdobią ścieżki dzwiękowe filmów. Pobierz plik (ilość pobrań: 573)

Cofnij się wstecz    Powrót na stronę główną

Ostatni plik audio

Wizja Lokalna Tczew - 83-110
W 1997 r. na legendarnej już składance Yo Rap zakazane piosenki vol. 3 zadebiutowała grupa MFH, która z biegiem czasu przekształciła się w Excalibur. Od tego momentu scena prężnie się rozwijała i zyskiwała sobie coraz to szersze grono słuch(...)

Jakość: 320kbps, czas: 8:10 min. Pobierz plik

Posłuchaj i ściągaj więcej plików audio

Ostatnie aktualności

18.10.2010, Musi Przez Hip-Hop Do Serca - kup płytę
Musi Przez Hip-Hop Do SercaPłytę można zamawiać poprzez allegro lub specjalną stronę. Koszt płyty to 20 zł. Zobacz szczegóły...

Czytaj więcej aktualności

Ostatnie posty na forum

Weź udział w dyskusji wejdź na forum

Ostatnie wpisy na blogach

Free Beats
Pozytywna akcja na ulicy Nowego Jorku.
Autor wpisu: , data dodania: 17.06.2009, liczba komentarzy: 2

Matisyahu Live
Wielki pozytyw i zaskoczenie. Dlaczego? Pierwszy raz widzę beatbox'ującego i ponadto tak dobrze nawijającego na mikrofonie... żyda!
Autor wpisu: , data dodania: 15.03.2009, liczba komentarzy: 0

Czytaj więcej blogów